S Mozaikou do nového roku!

Jaro je ještě daleko, ale s Mozaikou se už teď máte na co těšit. I po novém roce jsme otevřeni dětem, které u nás mohou bezplatně trávit svůj volný čas. Oblíbené kroužky a zcela nové akce však čekají na děti i dospělé. Podívejte se s námi, co všechno pro vás Mozaika letos chystá.

Bezplatné akce NZDM pro děti

Příznivci yoya mají od ledna do března o zábavu postaráno. Celkem 10 lekcí yoyování s Lukášem proběhne vždy v úterý v 17:15–18:00. Na filmové fanoušky se zase těší oblíbený Filmový klub Mozaika. Dále si do kalendáře můžete zapsat:

  1. 2. Diskotéka v Mozaice – v režii 5. třídy ZŠ Psáry
  2. 2. Maškarní bál se vším všudy
  3. 3. Vítání jara v Mozaice (Pořádá SKK obce Psáry)
  4. 5. Základy líčení pro malé i větší slečny (za použití nezávadných přípravků)
  5. 5. Lakování nehtů pro malé i větší slečny (za použití nezávadných přípravků)
  6. 6. Pozor kluci i holky, nerfky v akci!

Dětem i dospělým jsou pak určeny večery deskových her s Tomášem Pavlíčkem. Přehled všech aktivit a termínů najdete na www.klub-mozaika.cz a na našem Facebooku.

Placené akce Mozaiky pro děti

Mozaika si pro děti připravila od všeho kousek. O putování po americkém středozápadu si mohou děti poslechnout při autorském čtení s Ondřejem Balíkem, autorem knihy Děti prérie. Malým i velkým průzkumníkům je určena velká výprava na Ameriku. Budeme prozkoumávat štoly a hledat zkameněliny. Na loňskou návštěvu libereckého IQ parku letos navážeme výletem do milovického Mirákula 24. 4., parku plného atrakcí a zábavy.

Dospělí se můžou těšit na kreativní pátky s Míšou Hájkovou a na jógu s Annou Crhovou, paní Rolincová pokračuje s kroužkem zpívání pro děti.

Přehled všech aktivit a termínů najdete na www.centrum-mozaika.cz a na našem Facebooku.

Klub seniorů

Ve spolupráci se SKK Obce Psáry je Mozaika místem pro setkávání našich nejstarších občanů. Příjemné odpoledne spolu můžete Mozaice strávit hned dvakrát do týdne. Klub zralého věku se schází každé úterý a každý čtvrtek.

Setkání přátel Mozaiky

Mozaika má po dvou letech řadu přátel a příznivců, všichni jste srdečně zváni mezi nás k přátelskému setkání a příjemnému večernímu popovídání nad kávou či dobrým vínem. Na pořadu večera bude burza nápadů, které by mohly Mozaice prospět. Sejdeme se 11. 3. Těšíme se na vás!

Dělání všechny smutky zahání i v Mozaice

Mozaika už s námi něco zažila a po dvou letech nás všechny prosí o několik menších či větších kosmetických úprav. Budeme moc rádi, přijde-li nám někdo pomoci s opravou vydrolených míst nad dlažbou, zamalováním poškrábaných zdí, vymalováním prostoru nad schody, opravou bojleru, natíráním vnitřního i venkovního zábradlí, prodloužením zásuvky, opravou dveří a dlažbou v prostoru pod schody. Šlechtění Mozaiky proběhne 12. a 13. 3. Děkujeme za pomoc!

Mozaika hledá zaměstnance

Pro různé aktivity, jako jsou přednášky na zajímavá témata, setkávání maminek s dětmi v herně či kavárna, Filmový klub, hry, výlety a tvoření s dětmi hledáme koordinátory i brigádníky na smlouvu či dohodu. Máte chuť pracovat s dětmi? Hlaste se na níže uvedeném telefonním čísle!

Financování

Pro letošní rok se nám podařilo získat od obce Psáry 300 000 Kč. Za tuto částku jsme opravdu vděční a podpory všech zastupitelů si velmi vážíme. Tato částka bude z jedné poloviny využita na pronájem, platbu energií a služeb spojeným s provozem centra. Oproti minulému roku nám však stále chybí 100 000 Kč, bez kterých se neobejdeme. Děkujeme touto cestou místostarostce pro vzdělávání a dotace Mgr. Martině Běťákové za přislíbení pomoci se psaním žádostí grantů. Jakoukoli finanční pomoc velmi vítáme.

Letní indiánské tábory

Během prázdnin pořádáme v Krkonoších tři turnusy týdenních letních táborů pro rodiny s dětmi a jeden turnus týdenního tábora pro děti od 6 do 15 let. Přijeďte si užít indiánský život plný zážitkových her, tvoření a dobrodružství, vyzkoušet si spaní v teepee, indiánskou saunu, muzikoterapii v přírodě pod širým nebem a spoustu dalších nevšedních dobrodružství. Přihlášky jsou k dispozici přímo u Ondřeje Kracmana.

Mozaika děkuje

Touto cestou bychom rádi poděkovali za podporu a pomoc našim lektorkám Majce Zlesákové a Nataše Šikýřové i všem ostatním, kteří se v loňském roce podíleli na provozu a programu NZDM i Centra Mozaika.

Přejeme vám do nového roku hodně radosti, spoustu nápadů, zážitků a pohody! Ať se vám letos vesele daří.

Ondřej Kracman, 724 249 984, kracman@centrum-mozaika.cz

Made with love FullMedia.cz STAMOPROJEKT